Dieta OXY – zasady, efekty i przeciwwskazania

Dieta OXY to nowy rodzaj diety proteinowej, którą stworzyła dietetyczka Patrycja Mazur. Jest to alternatywa dla różnie odbieranej diety Dukana. Czy charakteryzuje się dieta OXY? Przede wszystkim jej podstawą jest większa ilość białka. Do diety włączone zostało nie tylko białko zwierzęce, ale także i białko pochodzenia roślinnego.

1. Dieta OXY – zasady
Tak jak każda dieta tak i dieta OXY musi być dopasowana nie tylko do wagi, ale również wieku, płci i zakładanego celu osoby ją stosującej. Specjaliści przed rozpoczęciem diety sugerują, że należy wypełnić test psychometryczny, ponieważ na jego podstawie będzie wyliczana nie tylko kaloryczność, ale również wartość odżywcza jadłospisu. Dieta OXY składa się z czterech faz i jeszcze jednej dodatkowej tzw. fazy wyjścia z diety. Jadłospis musi być dobrany do każdej kolejnej fazy planu.
Co jest godne zauważenia i polecenia, jeśli, któreś z dań z jakiegoś powodu nie odpowiada osobie odchudzającej się to można je zastąpić innym. Dieta OXY ma bardzo ważny element, którym jest OXY Shake. Napój pojawia się w drugiej i trzeciej fazie programu diety.
OXY Shake składa się z maślanki, kefiru lub wody, żurawiny i owsianych otrębów. Jego zadaniem jest neutralizacja wszystkich skutków ubocznych diety proteinowej przykładowo usuwając wszystkie toksyny z organizmu.

2. Dieta OXY – efekty
Najważniejsze efekty, jakie przewiduje dieta OXY to przede wszystkim pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, redukcja cholesterolu, a także obniżenie męczliwości. Dieta OXY wpływa także na poprawę wyglądu włosów, skóry i paznokci. W kwestii utraty masy ciała twórczyni diety zaznacza, że wszystko zależy od indywidualnych możliwości osoby stosującej dietę. Jednak jest założone, że przy prawidłowo stosowanej diecie waga może się obniżać nawet o 1 kg tygodniowo.
Bardzo ważna jest świadomość, że dieta OXY nie jest to dieta cud, ponieważ efekty zależeć będą od tendencji organizmu do utraty wagi. Elementy diety OXY, czyli witaminy, minerały na pewno będą wpływały pozytywnie nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również pomogą uregulować pracę jelit.

3. Dieta OXY – przeciwwskazania
Dieta OXY nie może być stosowana przez wszystkich. Przede wszystkim diety nie powinny stosować kobiety w ciąży lub karmiące. Dieta nie jest zalecana osobom chorym na cukrzycę typu I i II, osteoporozę. Nie powinny jej stosować chorzy na nerki czy wątrobę. Ponieważ twórczyni diety nie posiada jednej opinii lekarskiej dotyczącej nie tylko skuteczności, ale przede wszystkim skutków ubocznych diety, dlatego przed decyzją o diecie warto skonsultować się ze swoim lekarzem.
Dieta OXY jest skierowana głównie do osób, którym zależy na utracie zbędnych kilogramów. Dieta OXY jest również w wersji vege, dlatego mogą ją stosować również osoby deklarujące wegetarianizm i weganizm. Jeśli mamy nawet niewielkie wątpliwości warto zdecydować się na wizytę u profesjonalnego dietetyka, który dobierze indywidualny plan dietetyczny dopasowany do możliwości naszego organizmu, ale także wskaże najistotniejsze warunki zdrowej diety.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Co jeść przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto? Alergia na gluten u niemowląt 7 aromatycznych przepisów z jabłkami w roli głównej Cukierki ziołowe Herbale Gorzka czekolada – lekiem na jesienną chandrę i nie tylko Ginjal Urit na kłopoty z zapaleniem pęcherza Kup róże i razem z Biedronką wesprzyj edukację w obszarze profilaktyki nowotworowej Kwiat Kobiecości versus rak Leczenie zaćmy – co po kolei? Krem do masażu z imbirem Reumo TERAPIA – na stawy i mięśnie Fitness Deodorant® – damskie skarpetki sportowe Medic Deo® Long – podkolanówki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte Arktyczny Korzeń – tajemnica wykradziona Matce Naturze Jak schudnąć bez diety? Chroń swoje stopy - najlepsza profilaktyka przeciwgrzybicza Jak wygląda prostowanie zębów? Wpływ diety dziecka na rozwój zgryzu Kiedy zaprowadzić dziecko do ortodonty? Mango Afrykańskie – odchudzanie z nim to pestka Kurkuma Piperyna – pikantnie na trawienie Drenafast – i pożegnamy dodatkowe kilogramy Nowa metoda leczenia żylaków – pokaż nogi tego lata! Reumpapai – kiedy każdy ruch boli Drenafast Sport – aktywne odchudzanie